liv has logged 17 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★★★
Edit this entry  
23
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Desperate Characters

Desperate Characters

1971
×
★★★
Edit this entry  
17
Le Corbeau

Le Corbeau

1943
×
★★★★
Edit this entry  
16
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
About Time

About Time

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★
Edit this entry  
08
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★½
Edit this entry