liv has logged 24 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Big

Big

1988
×
★★★½
Edit this entry  
29
Swingers

Swingers

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★★
Edit this entry  
25
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sweetie

Sweetie

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Clerks

Clerks

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
Read the review Edit this entry  
22
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The White Reindeer

The White Reindeer

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Flirting with Disaster

Flirting with Disaster

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mr. Peabody & Sherman

Mr. Peabody & Sherman

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry