Sort by

livjacko has logged 25 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
Read the review Edit this entry  
06
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Chevalier

Chevalier

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Air

Air

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Creed

Creed

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Emily

Emily

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
TÁR

TÁR

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Maybe I Do

Maybe I Do

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Babylon

Babylon

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
This Place Rules

This Place Rules

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry