Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Mighty Wind

A Mighty Wind

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Super Size Me

Super Size Me

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Edit this entry  
09
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★★
Edit this entry