• Old

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★

  • Monsters University

    ★★½

  • The Social Network

    ★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★½

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • Children of Men

    ★★★★★

  • Spider-Man 2

    ★★★★★

  • Napoleon Dynamite

    ★★★★★

  • Super Size Me

    ½

  • School of Rock

    ★★★

  • A Mighty Wind

    ★★★½

  • Eight Crazy Nights

    ½

  • Monsters, Inc.

    ★★★★½

  • Final Destination

    ★★★

  • Eyes Wide Shut

    ★★★½

  • Boogie Nights

    ★★★★★

  • Face/Off

    ★★★★★

  • Showgirls

    ★★★★★

  • GoodFellas

    ★★★★

  • Do the Right Thing

    ★★★★★

  • Mystic Pizza

    ★★★

  • Full Metal Jacket

    ★★★★

  • The Muppet Movie

    ★★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★★

  • Jaws

    ★★★★★

  • The Conversation

    ★★★★★

  • Zardoz

    ★★★★★

  • F for Fake

    ★★★★★

  • Willy Wonka & the Chocolate Factory

    ★★★★★

  • Catch-22

    ★★★★

  • The Graduate

    ★★★

  • The Producers

    ★★★★★

  • The Music Man

    ★★★★½

  • What's Opera, Doc?

    ★★★★★

  • Sweet Smell of Success

    ★★★★★