Sort by

freya has logged 38 entries for films during October 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
Edit this entry  
30
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2003
×
Edit this entry  
29
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Edit this entry  
29
Trust

Trust

2018
×
Edit this entry  
28
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Woman in the Fifth

The Woman in the Fifth

2011
×
Edit this entry  
26
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Edit this entry  
24
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★
Edit this entry  
23
Cow

Cow

2021
×
Edit this entry  
22
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★
Edit this entry  
22
Mrs. Harris Goes to Paris

Mrs. Harris Goes to Paris

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Pearl

Pearl

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Lady Vengeance

Lady Vengeance

2005
×
★★★½
Edit this entry  
20
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
The School for Good and Evil

The School for Good and Evil

2022
×
Edit this entry  
18
Bros

Bros

2022
×
★★
Edit this entry  
16
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
Edit this entry  
16
A Love Song

A Love Song

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
Stars at Noon

Stars at Noon

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Catherine Called Birdy

Catherine Called Birdy

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
Rosaline

Rosaline

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
Edit this entry  
14
One Fine Morning

One Fine Morning

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
More Than Ever

More Than Ever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Whale

The Whale

2022
×
★½
Edit this entry  
11
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
After Ever Happy

After Ever Happy

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Hansel and Gretel

Hansel and Gretel

2007
×
Edit this entry