Sort by

freya has logged 366 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
A Dog's Way Home

A Dog's Way Home

2019
×
Edit this entry  
31
Small Axe

Small Axe

2020
×
Edit this entry  
31
Education

Education

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Hope Gap

Hope Gap

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Sherlock: A Study in Pink

Sherlock: A Study in Pink

2010
×
Edit this entry  
28
Westworld

Westworld

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★½
Edit this entry  
27
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Stardust

Stardust

2020
×
½
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Cordelia

Cordelia

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★½
Edit this entry  
17
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
½
Edit this entry  
15
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★
Edit this entry  
15
Canvas

Canvas

2020
×
Edit this entry  
15
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ava

Ava

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Endings, Beginnings

Endings, Beginnings

2019
×
★½
Edit this entry  
08
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Beats

Beats

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
Edvard Munch

Edvard Munch

1974
×
Edit this entry  
05
50/50

50/50

2011
×
★★★
Edit this entry  
05
No

No

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
That One Day

That One Day

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
½
Edit this entry