• Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • The Hating Game

  • The Uncertain Snow

  • Hawkeye

  • Louise

  • All Too Well: The Short Film

  • The Shrink Next Door

  • tick, tick...BOOM!

  • Love Hard

    ★★

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

  • Dopesick

  • Ron's Gone Wrong

    ★★½

  • Robin Robin

  • 2003

  • Maid

  • The Addams Family 2

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Birds of Paradise

    ★★

  • Wolf

    ★★

  • Squid Game

  • Silent Night

    ★½

  • Help

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • The Humans

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

  • The Last Duel

  • The Guilty

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Encounter

    ★★½

  • Cinderella

    ½

  • Dune

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★

  • Belfast

    ★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • After We Fell

    ½

  • He's All That

    ½

  • The Voyeurs

    ★★

  • Boiling Point

    ★★★

  • Nine Perfect Strangers

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★½

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • The North Water

  • Titane

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Mothering Sunday

    ★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Val

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy