• To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • Matchless Mulan

    ★★★½

  • Carmen Sandiego: To Steal or Not to Steal

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • The Sleeping Beauty (The Royal Ballet)

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Bonfire of Destiny

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★★

  • Dracula Live

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★½

  • The Addams Family

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • Hair Love

    ★★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Daughter

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★★

  • The Merry Wives of Windsor: Live from Shakespeare's Globe

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Maestro

    ★★★

  • Game Over

    ★★★★½

  • Memorable

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★★

  • National Theatre Live: A Midsummer Night's Dream

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Good Omens

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Atlantics

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Deerskin

    ★★★★

  • The Hustle

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★★

  • Tolkien

    ★★★★

  • Faust | ROH |

    ★★★★½

  • The Perfect Date

    ★★★½

  • The Dirt

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Wonder Park

    ★★★★

  • Extra Ordinary

    ★★★½

  • Henrietta Bulkowski

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★★

  • The Lodge

    ★★★★

  • Kitbull

    ★★★★½

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★★

  • National Theatre Live: Antony & Cleopatra

    ★★★★

  • Eerie

    ★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★★

  • On the Basis of Sex

  • John Leguizamo's Latin History for Morons

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★★½

  • Invisible Essence: The Little Prince

    ★★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½