Sort by

Jerm has logged 17 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Anima

Anima

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Brick

Brick

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Terrifier

Terrifier

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry