• Squid Game

    ★★★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★★★

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Bad Advice

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • The Fanatic

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • Weathering with You

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Fuck, it's Biology

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Speed Kills

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • A Star Is Born

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Gotti

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • It

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Death Note

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Alec Baldwin: One Night Only

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The Boss Baby

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • A Silent Voice

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • The Revenant

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★

  • The Martian

    ★★★★½

  • Quay

    ★★

  • Ant-Man

    ★★½

  • Inside Out

    ★★

  • Jurassic World

    ★★

  • Avengers: Age of Ultron