Sort by

Lise has logged 19 entries for films during April 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Elite Squad

Elite Squad

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Wages of Fear

The Wages of Fear

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
District 13: Ultimatum

District 13: Ultimatum

2009
×
★★★
Edit this entry  
22
District B13

District B13

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Populaire

Populaire

2012
×
★★★½
Edit this entry  
21
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★
Edit this entry  
21
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Mirror Mirror

Mirror Mirror

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
Side by Side

Side by Side

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Hill

Red Hill

2010
×
Read the review Edit this entry  
11
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Black Hole

The Black Hole

2008
×
Read the review Edit this entry  
07
Holiday

Holiday

1938
×
★★★½
Edit this entry  
06
8½

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Awful Truth

The Awful Truth

1937
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
Dredd

Dredd

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★
Edit this entry