Sort by

lisarf has logged 25 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cowspiracy: The Sustainability Secret

Cowspiracy: The Sustainability Secret

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sour Grapes

Sour Grapes

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Made You Look: A True Story About Fake Art

Made You Look: A True Story About Fake Art

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Calvary

Calvary

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Mayhem

Mayhem

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Circus of Books

Circus of Books

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Johanna Dohnal - Visionary of Feminism

Johanna Dohnal - Visionary of Feminism

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Sun

A Sun

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Newsies

Newsies

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry