• The Last Movie Stars

    ★★★★★

  • Our Father

    ★★

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

  • Windfall

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • The Sky Is Everywhere

    ★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Russell Howard: Lubricant

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Single All the Way

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ½

  • Encanto

    ★★★½

  • Krai

    ★★★★

  • Robin Robin

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • Attica

    ★★★★

  • The Alpinist

    ★★★★

  • Lead Me Home

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★

  • Spencer

    ★★★

  • Belfast

    ★★½

  • King Richard

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★½

  • Hallelujah: Leonard Cohen, A Journey, A Song

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Phil Wang: Philly Philly Wang Wang

    ★★★½

  • Shiny_Flakes: The Teenage Drug Lord

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Hold Me Tight

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Great Freedom

    ★★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • Cow

    ★★★½

  • Annette

  • Luca

    ★★★★

  • Pray Away

    ★★★½

  • Dating & New York

    ★★★½

  • Another Coin for the Merry-Go-Round

    ★★★★

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★★

  • Breaking Boundaries: The Science of Our Planet

    ★★★½

  • Three Songs for Benazir

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Plan B

    ★★★½

  • Audible

    ★★★½

  • Searching for Sheela

    ½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Seaspiracy

    ★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½