Sort by

Angelique has logged 41 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shrek the Musical

Shrek the Musical

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Soul Surfer

Soul Surfer

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
When in Rome

When in Rome

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sydney White

Sydney White

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream

Scream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Royal Treatment

The Royal Treatment

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Odd Life of Timothy Green

The Odd Life of Timothy Green

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Onward

Onward

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Horton Hears a Who!

Horton Hears a Who!

2008
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry