• Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Infinite

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Thunder Force

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★★★½

  • Mission: Possible

    ★★★½

  • The Call

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Over the Moon

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★

  • Run

    ★★½

  • Black Box

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The Book of Sun

    ★★★★

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★

  • The Willoughbys

  • Unorthodox

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Night Clerk

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • The Courier

    ★★★

  • The Turning

    ★★★★

  • Model Citizen

  • Klaus

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

  • K-12

    ★★★

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

    ★★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★★★

  • The Hustle

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

  • Booksmart

    ★★★½

  • Extra Ordinary

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ½

  • Isn't It Romantic

    ★★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Holmes & Watson

  • Door Lock

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★