• Escape The Undertaker

    ★★

  • Kate

    ★★★½

  • Afterlife of the Party

    ★★

  • Aftermath

    ★★½

  • The Last Mercenary

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Cosmic Sin

  • Chaos Walking

    ★★

  • Boss Level

    ★★½

  • A California Christmas

    ★½

  • Holidate

    ★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Honest Thief

    ★★

  • Hard Kill

  • Tenet

    ★½

  • Black Water: Abyss

    ★★

  • The Main Event

  • The Postcard Killings

  • The Hunt

    ★★★½

  • Mulan

    ★½

  • Bloodshot

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • His House

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Black Christmas

    ★★½

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Klaus

    ★★

  • Holiday in the Wild

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Float

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • The Lion King

    ★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Child's Play

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Ma

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★

  • The Curse of La Llorona

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★