Sort by
  • Madame Web

    ★½

  • Wonka

    ★★★½

  • The Iron Claw

    ★★★★

  • Leave the World Behind

  • Taylor Swift: The Eras Tour

  • Pet Sematary: Bloodlines

    ★★

  • A Haunting in Venice

    ★★★

  • Priscilla

    ★★★★½

  • The Killer

    ★★★★★

  • Maestro

    ★★

  • Poor Things

    ★★★★½

  • All of Us Strangers

    ★★★★½

  • Saltburn

    ★★½

  • Oppenheimer

    ★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • May December

    ★★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • The Little Mermaid

    ★★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★★

  • Bottoms

    ★★★

  • Scream VI

    ★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • Passages

    ★★★★★

  • A Thousand and One

  • Past Lives

    ★★★

  • Eileen

    ★★★★

  • Earth Mama

  • Fair Play

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★½

  • She Said

    ★★½

  • Significant Other

    ★★½

  • Halloween Ends

    ★★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★½

  • The Munsters

    ★★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Smile

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★★

  • Sanctuary

  • The Menu

    ★★★★

  • Causeway

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Emily

  • See How They Run

    ★★

  • The Eternal Daughter

    ★★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★★½

  • Athena

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★★½

  • The Last Movie Stars

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★½

  • Irma Vep

    ★★★★

  • Stars at Noon

    ★★★★

  • Elvis

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • Men

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Spring Awakening: Those You've Known

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★★½

  • X

    ★★★