Sort by
  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★

  • Suck Me Shakespeer

    ★★★★★

  • The Bling Ring

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★

  • Skyfall

    ★★★½

  • Life of Pi

    ★★★★½

  • Madagascar 3: Europe's Most Wanted

    ★★½

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★★★

  • Fast Five

    ★★★½

  • Love & Other Drugs

    ★½

  • Life As We Know It

    ★★★½

  • Eat Pray Love

    ★★★

  • Grown Ups

    ★★★½

  • The Bounty Hunter

    ★★★

  • Avatar

    ★★★★

  • Desert Flower

    ★★★½

  • The Heir Apparent: Largo Winch

    ★★★

  • Australia

    ★★★½

  • Madagascar: Escape 2 Africa

    ★★½

  • Hancock

    ★★½

  • Mamma Mia!

    ★★★★½

  • You Don't Mess with the Zohan

    ★★

  • Definitely, Maybe

    ★★½

  • 27 Dresses

    ★★★

  • Rabbit Without Ears

    ★★★★½

  • P.S. I Love You

    ★★★½

  • Lissi and the Wild Emperor

    ½

  • The Simpsons Movie

    ★½

  • Ratatouille

    ★★

  • Ocean's Thirteen

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: At World's End

    ★★½

  • Fracture

    ★★★

  • Hunting & Gathering

    ★★★½

  • Music and Lyrics

    ★★★

  • Happy Feet

    ★★½

  • 7 Dwarves: The Forest Is Not Enough

  • Crank

    ★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

    ★★★

  • The Fast and the Furious: Tokyo Drift

    ★★★½

  • Ice Age: The Meltdown

    ★★★

  • Pride & Prejudice

    ★★★½

  • Herbie Fully Loaded

  • Mr. & Mrs. Smith

    ★★★½

  • Madagascar

    ★★½

  • The Pacifier

    ★★

  • Hitch

    ★★★

  • Ocean's Twelve

    ★★★½

  • I, Robot

    ★★

  • Spider-Man 2

    ★★

  • The Notebook

    ★★★★

  • The Day After Tomorrow

    ★★★

  • Dirty Dancing: Havana Nights

    ★★★

  • Luther

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

    ★★★

  • 2 Fast 2 Furious

    ★★★½

  • Finding Nemo

    ★★★½

  • Bruce Almighty

    ★★½

  • The Flying Classroom

    ★★★

  • Catch Me If You Can

    ★★★½

  • Spider-Man

    ★★½

  • About a Boy

    ★★½

  • Ice Age

    ★★★

  • Ocean's Eleven

    ★★★½

  • Manitou's Shoe

    ★★½

  • The Fast and the Furious

    ★★★½

  • Shrek

    ★★½

  • Chocolat

    ★★★

  • Coyote Ugly

    ★★½

  • Notting Hill

    ★★★★

  • Annaluise & Anton

    ★★★

  • Single Bells

    ★★★

  • Forrest Gump

    ★★★½