Sort by

linayha has logged 30 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★
Edit this entry  
13
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Country Strong

Country Strong

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cleveland Abduction

Cleveland Abduction

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Game Plan

The Game Plan

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Little Nicky

Little Nicky

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★
Read the review Edit this entry