• The Batman

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • A House on the Bayou

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Wrong Turn

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • The Tax Collector

    ★★★½

  • Host

    ★★★★

  • 12 Hour Shift

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Imagineering Story

    ★★★★

  • Eli

    ★★★

  • Gemini Man

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • K-12

    ★★★★

  • The King

    ★★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Play or Die

    ½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Princess Switch

    ★★★

  • No Escape Room

    ½

  • Hell Fest

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • The Hate U Give

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Kusama : Infinity

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Blindspotting

    ★★★★★

  • All the Money in the World

    ★★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Downsizing

    ★★

  • The Mountain Between Us

    ★★★½

  • mother!

    ★★★½

  • It

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • What Happened to Monday

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★