• The Batman

    ★★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • Under the Skin

    ★★★★½

  • The Avengers

    ★★★★★

  • Saw II

    ★★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★★

  • Saw

    ★★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★★★

  • Se7en

    ★★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★★

  • Candyman

  • GoodFellas

    ★★★★★

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★

  • Star Wars

    ★★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★★