lily has logged 39 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Stepfather

The Stepfather

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Suburban Gothic

Suburban Gothic

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
68 Kill

68 Kill

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry