• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Music

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Prom

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Run

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • The One and Only Ivan

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Noelle

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • The Hate U Give

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • An Evening with Beverly Luff Linn

    ★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • It

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

    ★★