lilyphilia has logged 44 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
All About

All About "Chiaki Mayumura" (Provisional)

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Waiting for the Carnival

Waiting for the Carnival

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
My Lovely Days

My Lovely Days

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
My Friend Victoria

My Friend Victoria

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Dog in a Sidecar

Dog in a Sidecar

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Boy and Sungreen

A Boy and Sungreen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Crew

The Crew

2015
×
★★½
Edit this entry  
26
Romance Doll

Romance Doll

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Les 3 Boutons

Les 3 Boutons

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
The Town

The Town

2010
×
★★★
Edit this entry  
24
In My Room

In My Room

2020
×
★★
Edit this entry  
23
Walker

Walker

2012
×
Edit this entry  
23
No No Sleep

No No Sleep

2015
×
Edit this entry  
22
Nobody Knows I'm Here

Nobody Knows I'm Here

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
GEEK BEEF BEAT

GEEK BEEF BEAT

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
I Vitelloni

I Vitelloni

1953
×
★★★
Edit this entry  
19
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Distance

Distance

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Tailwind

Tailwind

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Our Children

Our Children

2012
×
★★★★
Edit this entry  
15
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Day After I'm Gone

The Day After I'm Gone

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★½
Edit this entry  
13
Strasbourg 1518

Strasbourg 1518

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
DONG TENG TOWN

DONG TENG TOWN

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Sleeping Insect

The Sleeping Insect

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★
Edit this entry  
11
Dead Vacation

Dead Vacation

2018
×
Edit this entry  
10
Terrarium Locker Room

Terrarium Locker Room

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Beats Per Mizu

Beats Per Mizu

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Out of Time

Out of Time

2012
×
★★
Edit this entry  
09
Conspiracy

Conspiracy

2001
×
★★★★
Edit this entry  
08
Hello Apartment

Hello Apartment

2018
×
★★
Edit this entry  
08
Unrelated

Unrelated

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wood Job!

Wood Job!

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Edit this entry  
06
Love Battles

Love Battles

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bastard

Bastard

2010
×
Edit this entry  
05
The Lavender Hill Mob

The Lavender Hill Mob

1951
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Princess and the Warrior

The Princess and the Warrior

2000
×
★★★
Edit this entry  
03
My Friend

My Friend "A"

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Strange Love of Martha Ivers

The Strange Love of Martha Ivers

1946
×
★★★½
Edit this entry  
01
A Moment of Innocence

A Moment of Innocence

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry