Sort by

lily 🦋🍄 has logged 25 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
That One Day

That One Day

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Level 16

Level 16

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
True Story

True Story

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crazy/Beautiful

Crazy/Beautiful

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Hick

Hick

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
After We Collided

After We Collided

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Benny & Joon

Benny & Joon

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Sun Is Also a Star

The Sun Is Also a Star

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry