Sort by

lily 🦋🍄 has logged 182 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shrek the Halls

Shrek the Halls

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Voyagers

Voyagers

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
Edit this entry  
22
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Get a Clue

Get a Clue

2002
×
★★½
Edit this entry  
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Disappearance at Clifton Hill

Disappearance at Clifton Hill

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry