Sort by

lily has logged 55 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Monster Island

Monster Island

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Deep

Deep

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Casper's Haunted Christmas

Casper's Haunted Christmas

2000
×
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Diana: In Her Own Words

Diana: In Her Own Words

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cherry Pop

Cherry Pop

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sisters

Sisters

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Escorts

Escorts

×
Read the review Edit this entry  
13
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Carrie

Carrie

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Commitments

The Commitments

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
ShakespeaRe-Told

ShakespeaRe-Told

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dance Academy: The Movie

Dance Academy: The Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Maidentrip

Maidentrip

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Help

The Help

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
To the Bone

To the Bone

2017
×
Edit this entry  
06
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry