• Moxie

    ★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • All the Bright Places

  • kermit kermits suicide

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • The Perfect Date

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★★½

  • Apostle

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • What Happened to Monday

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★½

  • Logan

    ★★★★★

  • Gilmore Girls: A Year in the Life

    ★★

  • Moana

    ★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★

  • White Girl

    ★★★

  • How to Be Single

    ★★★

  • The Good Dinosaur

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • Dear White People

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Frozen

    ★★★

  • Prisoners

    ★★★★½

  • Hotel Transylvania

    ★★★

  • Detachment

    ★★★★★

  • Tangled

    ★★★★★

  • Love & Other Drugs

    ★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★½

  • Toy Story 3

    ★★★★

  • My Sister's Keeper

    ★★½

  • Up

    ★★★★

  • Step Brothers

    ★★½

  • WALL·E

    ★★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • Hot Fuzz

    ★★★★½

  • Charlie and the Chocolate Factory

    ★★★

  • Robots

    ★★★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★½

  • The Incredibles

    ★★★

  • White Chicks

    ★★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★

  • The Day After Tomorrow

    ★★★★

  • Mean Girls

    ★★★★★

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

    ★★★★

  • Finding Nemo

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★

  • Monsters, Inc.

    ★★★

  • Shrek

    ★★★★★

  • American Psycho

    ★★★★

  • Toy Story 2

    ★★★★

  • American Beauty

  • Big Daddy

    ★★★★

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★

  • Toy Story

    ★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★★★★★

  • Jurassic Park

    ★★★★

  • Home Alone

    ★★★

  • The Breakfast Club

    ★★★★

  • E.T. the Extra-Terrestrial

    ★★★★★