Sort by

lily has logged 208 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Se7en

Se7en

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Taking Lives

Taking Lives

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fargo

Fargo

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Keeping the Faith

Keeping the Faith

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
Read the review Edit this entry  
03
The Grucifixion

The Grucifixion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hugo

Hugo

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry