• Death to 2021

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • VOIR

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • A Man Named Scott

    ★★★½

  • Red Notice

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

  • The Guilty

    ★★

  • Lost Illusions

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Belfast

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • He's All That

    ½

  • Untold: Malice at the Palace

  • Beckett

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Tokyo 2020 Olympic Opening Ceremony: United by Emotion

  • Naomi Osaka

    ★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Woman in the Window

  • The Underground Railroad

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Coming 2 America

    ★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Passing

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • The White Tiger

    ★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★

  • Burrow

  • News of the World

    ★★

  • We Can Be Heroes

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ★½

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

    ★★

  • The Undoing

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½