Sort by
  • Red, White & Royal Blue

    ★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • BEEF

    ★★★★½

  • Mae Martin: SAP

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★

  • Bottoms

    ★★★★★

  • You Hurt My Feelings

    ★★★★

  • Theater Camp

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Shotgun Wedding

    ★★½

  • Falling for Christmas

  • Kate Berlant: Cinnamon in the Wind

  • Do Revenge

    ★★½

  • Sanctuary

    ★★★★½

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Causeway

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • Blue Jean

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★★½

  • Inside the Mind of a Cat

  • Nope

    ★★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★½

  • You Can Live Forever

    ★★★★

  • Stand Out: An LGBTQ+ Celebration

  • Le Pupille

  • Close

    ★★★★½

  • Broker

    ★★★★

  • Stars at Noon

    ★★½

  • Rebel

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Joyland

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • War Pony

    ★★★

  • One Fine Morning

    ★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★½

  • Dress A Cow

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

  • I Want You Back

    ★★

  • Marry Me

    ★★½

  • The Tinder Swindler

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • The Panola Project

  • Resurrection

    ★★★½

  • Deerwoods Deathtrap

  • Échale Ganas: The Villa's Tacos Story

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Help

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★

  • Happening

    ★★★★

  • Official Competition

    ★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Neurodivergent

  • Telos or Bust

  • How Do You Measure a Year?