haylee has logged 14 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
My Babysitter's a Vampire

My Babysitter's a Vampire

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hush

Hush

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
Read the review Edit this entry