haylee has logged 79 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paterson

Paterson

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The King

The King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
My Babysitter's a Vampire

My Babysitter's a Vampire

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry