• Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • He's All That

    ★½

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★½

  • Moxie

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Work It

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

  • The Half of It

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Zola

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Babyteeth

    ★★★★

  • The King

    ★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Circus of Books

  • Trixie Mattel: Moving Parts

  • Avengers: Endgame

  • Someone Great

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★★

  • After

  • Shazam!

  • Pet Sematary

  • Five Feet Apart

  • Us

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Beach Bum

    ★★

  • Isn't It Romantic

  • The Prodigy

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • The Souvenir

    ★½

  • Greener Grass

    ★★★★

  • Little Monsters

    ★★★

  • Premature

    ★★★½

  • The Report

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Paradise Hills

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Ms. Purple

    ★★★★

  • Native Son

    ★★★½

  • Escape Room