Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Saw X

Saw X

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Saw X

Saw X

2023
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Redline

Redline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Nun II

The Nun II

2023
×
★★
Edit this entry  
04
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Blackening

The Blackening

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Transformers: Rise of the Beasts

Transformers: Rise of the Beasts

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Boogeyman

The Boogeyman

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Sick

Sick

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★½
Edit this entry  
10
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
This Place Rules

This Place Rules

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Strange World

Strange World

2022
×
★★½
Edit this entry  
25
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
So You Said Yes

So You Said Yes

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Waking Ned Devine

Waking Ned Devine

1998
×
★★★½
Edit this entry  
24
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Edit this entry  
15
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Edit this entry