• The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • Christopher Robin

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★½

  • Ready Player One

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • A Wrinkle in Time

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • The Babysitter

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★