• Malignant

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Censor

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • The Craft: Legacy

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★½

  • Host

    ★★★

  • #Alive

    ★★½

  • The Rental

    ★★

  • Artemis Fowl

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Becky

    ★★★

  • Intruder

    ★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Capone

    ★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★

  • I Know This Much Is True

    ★★½

  • The Half of It

    ★★½

  • Normal People

    ★★½

  • Extraction

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • The Hunt

    ★★½

  • The Way Back

    ★★½

  • All the Bright Places

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★½

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • 365 Days

    ½

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • Horse Girl

    ★★★

  • Shirley

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Scare Me

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★½

  • Bad Hair

    ★★½

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★