Sort by

gavin has logged 45 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Crank

Crank

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
American Mary

American Mary

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Square

The Square

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Original Cast Album: Company

Original Cast Album: Company

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Puppet Master

Puppet Master

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
And Now for Something Completely Different

And Now for Something Completely Different

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma

Ma

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Free Guy

Free Guy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Cobra Verde

Cobra Verde

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Opera

Opera

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Endless

The Endless

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cujo

Cujo

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Slaxx

Slaxx

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Freaks

Freaks

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Slugs

Slugs

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry