Sort by

gavin has logged 579 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
First Love

First Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Treevenge

Treevenge

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Holidays

Holidays

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dead End

Dead End

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Into the Woods

Into the Woods

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Gingerdead Man

The Gingerdead Man

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Don't Open Till Christmas

Don't Open Till Christmas

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pooka!

Pooka!

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Stalled

Stalled

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Into the Woods

Into the Woods

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Into the Woods

Into the Woods

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Into the Woods

Into the Woods

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
One Piece: The Desert Princess and the Pirates: Adventure in Alabasta

One Piece: The Desert Princess and the Pirates: Adventure in Alabasta

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Into the Woods

Into the Woods

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
One Piece: Dead End Adventure

One Piece: Dead End Adventure

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Into the Woods

Into the Woods

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Ninth Configuration

The Ninth Configuration

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Into the Woods

Into the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Just Before Dawn

Just Before Dawn

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Into the Woods

Into the Woods

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Into the Woods

Into the Woods

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
One Piece: Chopper's Kingdom on the Island of Strange Animals

One Piece: Chopper's Kingdom on the Island of Strange Animals

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Haze

Haze

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Rules of the Game

The Rules of the Game

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry