Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Monster House

Monster House

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Your Face

Your Face

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Blair Thumb

The Blair Thumb

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rejected

Rejected

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Into the Woods

Into the Woods

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The House

The House

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Horrible Dr. Hichcock

The Horrible Dr. Hichcock

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eight Legged Freaks

Eight Legged Freaks

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tales from the Crypt

Tales from the Crypt

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Playboi Carti - Live at Rolling Loud New York 2021

Playboi Carti - Live at Rolling Loud New York 2021

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Cottage

The Cottage

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Vanishing

The Vanishing

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry