🥀 angie 🥀 has logged 392 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Current War

The Current War

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
Edit this entry  
25
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Edit this entry  
19
The First Temptation of Christ

The First Temptation of Christ

2019
×
Edit this entry  
18
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Western Stars

Western Stars

2019
×
Edit this entry  
10
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Just a Gigolo

Just a Gigolo

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
O Dia de Jerusa

O Dia de Jerusa

2014
×
Edit this entry  
25
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
FATBOY

FATBOY

2019
×
Edit this entry  
19
EXÓTICOS

EXÓTICOS

2019
×
Edit this entry  
18
Chronicle of a Summer

Chronicle of a Summer

1961
×
Edit this entry  
17
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Snow Queen: Mirror Lands

The Snow Queen: Mirror Lands

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Heroic Losers

Heroic Losers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The King

The King

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Glass

Glass

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pixote

Pixote

1981
×
Edit this entry  
06
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kbela

Kbela

2015
×
Edit this entry  
05
The Given Word

The Given Word

1962
×
Edit this entry  
03
Eva

Eva

2005
×
Edit this entry  
03
42

42

2009
×
Edit this entry  
03
Doll and Silence

Doll and Silence

2015
×
Edit this entry  
03
A Stem

A Stem

2007
×
Edit this entry  
03
Colors & Boots

Colors & Boots

2010
×
Edit this entry  
29
Green Vinyl

Green Vinyl

2004
×
Read prior review Edit this entry  
28
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Edit this entry