Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Roost

The Roost

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Man From Toronto

The Man From Toronto

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Tara the Singing Android: Please

Tara the Singing Android: Please

2004
×
Read the review Edit this entry  
25
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dining Room or There is Nothing

Dining Room or There is Nothing

2006
×
Edit this entry  
25
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Anaconda

Anaconda

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
U Turn

U Turn

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghost Dad

Ghost Dad

1990
×
Edit this entry  
19
The Rainmaker

The Rainmaker

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jack

Jack

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Twixt

Twixt

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tucker: The Man and His Dream

Tucker: The Man and His Dream

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
You're a Big Boy Now

You're a Big Boy Now

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
De Palma

De Palma

2015
×
Read prior review Edit this entry  
12
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Redacted

Redacted

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Island

The Island

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Wedding Party

The Wedding Party

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Dionysus in '69

Dionysus in '69

1970
×
★★
Edit this entry  
11
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cream

Cream

2016
×
Edit this entry  
08
RoboCop 3

RoboCop 3

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Dashcam

Dashcam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Fantastic Fungi

Fantastic Fungi

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
RoboCop 2

RoboCop 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Men

Men

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sea of Love

Sea of Love

1989
×
★★★
Edit this entry  
02
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Bill Hicks: Relentless

Bill Hicks: Relentless

1992
×
Read the review Edit this entry  
31
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
Edit this entry  
29
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
Edit this entry  
27
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Orange County

Orange County

2002
×
★★★
Read prior review Edit this entry