Sort by

Liam has logged 162 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Click

Click

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Mariah Carey's Magical Christmas Special

Mariah Carey's Magical Christmas Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Dry

The Dry

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
This House Has People in It

This House Has People in It

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Visitor Information

Visitor Information

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Unedited Footage of a Bear

Unedited Footage of a Bear

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Live Forever as You Are Now with Alan Resnick

Live Forever as You Are Now with Alan Resnick

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★½
Edit this entry  
28
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★½
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Call

The Call

2013
×
★★½
Edit this entry  
21
Tabloid

Tabloid

2010
×
★★★½
Edit this entry  
19
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Edit this entry  
18
I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Housebound

Housebound

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
This Is Paris

This Is Paris

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Des

Des

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
The Reflecting Skin

The Reflecting Skin

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wolf Creek

Wolf Creek

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Edit this entry  
09
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Maniac

Maniac

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Edit this entry