LiamB3 has logged 14 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry