Sort by

lia has logged 12 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Why Does Every Handsome Guy Have a Boyfriend?!

Why Does Every Handsome Guy Have a Boyfriend?!

2016
×
★★
Edit this entry  
18
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★
Edit this entry  
10
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
Read the review Edit this entry