Sort by

lia has logged 87 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Aurora

Aurora

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bao

Bao

2018
×
Edit this entry  
19
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Edit this entry  
16
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
Edit this entry  
24
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pakners

Pakners

2003
×
Edit this entry  
13
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Woman in the Septic Tank

The Woman in the Septic Tank

2011
×
★★★
Edit this entry  
06
October Baby

October Baby

2011
×
½
Edit this entry  
31
BuyBust

BuyBust

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stomping Grounds

Stomping Grounds

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
The Employment

The Employment

2008
×
Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
My Sister's Keeper

My Sister's Keeper

2009
×
Edit this entry  
13
Goyo: The Boy General

Goyo: The Boy General

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
My Perfect You

My Perfect You

2018
×
Edit this entry  
16
Bao

Bao

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
Edit this entry  
29
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Benji

Benji

2018
×
★★
Edit this entry  
09
Jesus Is Dead

Jesus Is Dead

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry