Sort by

L’Homme Snoopy has logged 151 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hug

The Hug

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Doors

The Doors

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Testament of Dr. Mabuse

The Testament of Dr. Mabuse

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hey World!

Hey World!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Battle of Algiers

The Battle of Algiers

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Virunga

Virunga

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tazzeka

Tazzeka

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Island Song

Island Song

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lady Vengeance

Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wall Street

Wall Street

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Road House

Road House

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Viola vs. The Vampire King

Viola vs. The Vampire King

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Après le feu

Après le feu

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
In Pursuit of Silence

In Pursuit of Silence

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Magic for Beginners

Magic for Beginners

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Outer Space

Outer Space

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sound Over Water

Sound Over Water

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Master of Disguise

The Master of Disguise

2002
×
Read the review Edit this entry  
15
It

It

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Strike

Strike

1925
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry