Sort by

kohyeaahnisqatsi has logged 389 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
Read prior review Edit this entry  
31
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Mirai

Mirai

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★½
Edit this entry  
27
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
River of Grass

River of Grass

1994
×
★★★½
Edit this entry  
25
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★
Edit this entry  
25
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Rider

The Rider

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Merry Christmas, Drake & Josh

Merry Christmas, Drake & Josh

2008
×
Read the review Edit this entry  
19
Cold War

Cold War

2018
×
Edit this entry  
19
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Everything Beautiful Is Far Away

Everything Beautiful Is Far Away

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Hypnagogia

Hypnagogia

2017
×
Edit this entry  
13
The Best of Me

The Best of Me

2018
×
Edit this entry  
13
Lucky

Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Circle

Circle

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
11
Colette

Colette

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
An Evening with Beverly Luff Linn

An Evening with Beverly Luff Linn

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Downsizing

Downsizing

2017
×
Edit this entry  
27
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
Edit this entry  
22
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry