Sort by

lgauge has logged 14 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Star Is Born

A Star Is Born

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Them and Us

Them and Us

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Lesson in Love

A Lesson in Love

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blind Spot

Blind Spot

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Damsels in Distress

Damsels in Distress

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fantômas: Fantômas Against Fantômas

Fantômas: Fantômas Against Fantômas

1914
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Kind Hearts and Coronets

Kind Hearts and Coronets

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Team Hurricane

Team Hurricane

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fantômas: The Dead Man Who Killed

Fantômas: The Dead Man Who Killed

1913
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fantômas: Juve Against Fantômas

Fantômas: Juve Against Fantômas

1913
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fantômas: In the Shadow of the Guillotine

Fantômas: In the Shadow of the Guillotine

1913
×
★★★½
Read the review Edit this entry